Hopp til innhold

Populære søk

Rolex

Cartier

Dykkerur

Speedmaster

Breitling

Tag Heuer

Longines

Banner_BVPO

Trygg handel av eksklusive klokker

Bjerke Vintage & Pre-Owned er din destinasjon for kjøp og salg av brukte klokker. Med over 100 års erfaring som autorisert forhandler tilbyr vi et trygt, profesjonelt og transparent marked for eksklusive ur. Hos Bjerke Vintage & Pre-Owned kan du kjøpe og selge klokker fra alle merkene vi er autorisert forhandler av, med unntak av Rolex, som håndteres gjennom Rolex Certified Pre-Owned-programmet.

Enten du ønsker å kjøpe en brukt klokke eller selge din egen, sørger vi for en sømløs prosess med full trygghet. Vårt utvalg består av nøye kontrollerte klokker, og vi tilbyr 1 års garanti på alle klokker solgt hos oss, slik at du kan handle med tillit.

Kjøp av brukte klokker

Hver klokke som selges gjennom Bjerke Vintage & Pre-Owned har gjennomgått en grundig inspeksjon av våre sertifiserte urmakere. Vi sikrer at alle nødvendige reparasjoner og service er utført før klokken tilbys for salg. I tillegg følger det alltid med en tilstandsrapport som gir deg full oversikt over klokkens tilstand og historikk.

Ved kjøp av en klokke gjennom oss får du 1 års garanti, noe som gir deg den samme tryggheten som ved kjøp av en ny klokke.
Les mer om vår garanti her.

Salg av din klokke

Ønsker du å selge din klokke? Vi tilbyr to ulike løsninger, avhengig av merke:

Salg på kommisjon gjennom Bjerke Vintage & Pre-Owned

Når du selger en klokke gjennom oss, hjelper vi deg med hele prosessen – fra verdivurdering til salg. Vi sørger for service, markedsføring, presentasjon og salg av klokken til rett kjøper. Dette gir deg muligheten til å oppnå en konkurransedyktig pris, mens vi håndterer alt det praktiske.

Du finner vår fysiske butikk i 2. etasje i Bjerke-huset, Oslo, og du kan også se og handle hele utvalget i vår nettbutikk.  

Salg av din Rolex gjennom Rolex Certified Pre-Owned

Dersom du ønsker å selge din Rolex, og den er innenfor kravene satt av Rolex selv, kan vi kjøpe den direkte av deg gjennom Rolex Certified Pre-Owned-programmet. Klokken gjennomgår en omfattende kontroll og sertifisering hos Rolex før den tilbys videre for salg, med en to års internasjonal Rolex-garanti. Dette sikrer at klokken bevarer sin kvalitet og verdi. Les mer om Rolex Certified Pre-Owned her.

Avdelingen finner du i vår Rolex Boutique i Nedre Slottsgate 11, Oslo. Book gjerne tid for en visning og prat med oss for å høre mer.

Hvorfor velge Bjerke Vintage & Pre-Owned?

Helt trygt – Alle klokker inspiseres og sertifiseres av våre urmakere før salg. Les mer her.

Forutsigbar prosess – En enkel og trygg handelsprosess med full åpenhet. Les mer her.

Ekspertise og tradisjon – Med over 100 års erfaring og Skandinavias første Rolex Boutique, er vi en av Nordens ledende aktører innen eksklusive klokker.


Ønsker du å kjøpe eller selge en klokke? Kontakt oss for en vurdering, eller besøk oss i butikken for en uforpliktende samtale.